Kulturní dům

Zastávka na trati

Vítejte v Zastávce na trati, podcastu, který vás zavede na různé zastávky, kde se skrývají neuvěřitelné příběhy a fascinující osobnosti. Vydejte se s námi na cestu vlakem do neznáma, kde každá zastávka může být začátkem překvapivého setkání.

Připravte se na setkání s lidmi z nejrůznějších oblastí života, od dobrodruhů a umělců až po vědce a podnikatele. Nenechte si ujít železniční výpravu plnou neuvěřitelných příběhů a dojemných okamžiků. Připoutejte se, protože vás čeká jízda, na kterou nezapomenete!

Zastávka na trati  Vyrážíme !

 

#7 Libor Buřval

Libor Buřval rozjel v Novém Městě na Moravě několik zajímavých gastronomických projektů. Své kuchařské zkušenosti získával v italském Toskánsku. Odtud také pramení řada inspirací pro jeho kuchyni. V základu, ale zůstává věrný české tradici.

 

#6 Jiří Plieštik

Novoměstský rodák, sochař Jiří Plieštik v podcastu Zastávka na trati vzpomíná na své dětství prožité v komunitě obyvatel sídliště Stalingrad. Přibližuje také okolnosti, které zcela zásadně ovlivnily jeho rozhodnutí stát se sochařem. A vypráví také o své současné tvorbě. Mimochodem třeba o tom, proč se rozhodl fotografovat v Domácím hospici Vysočina.

 

#5 Josef Chalupa, Jaroslav Německý

Akademický malíř Pavel Kopáček byl výraznou uměleckou osobností Nového Města na Moravě ve druhé polovině dvacátého století. Do svého rodiště se vrátil krátce po absolvování Akademie výtvarného umění a prakticky celou svoji uměleckou dráhu zasvětil rodnému městu. Podcastová série Zastávka na trati v květnu připomenu sté výročí mistrova narození. Hosty budou bývalý dlouholetý ředitel Horácké galerie Josef Chalupa a pamětník Jaroslav Německý

 

#4 Janek Jirků

Janek Jirků začínal svoji divadelní kariéru v novoměstském dramaťáku. Po gymnáziu zamířil na DAMU a po jejím absolvování zakotvil v Divadle Minor. Janka vždy lákalo alternativní divadlo a právě Minor tuto touhu naplňoval. Kromě divadelní režie se však také věnuje natáčení televizních dokumentů a píše knihy. A rád se také vrací na Novoměstsko, konkrétně do Jimramova.

 

#3 Zdenka Sokolíčková, Jakub Žárský

Zdenka Sokolíčková a Jakub Žárský strávili společně se svými třemi syny dva a půl roku v nejsevernějším městě planety. Longyerbyen leží v oblasti takzvané vysoké Artktidy, kde není téměř žádná vegetace. V Zastávce na trati nahlédneme do rodinného i pracovního zázemí dvou vědců, kteří se na Špicberkách věnovali výzkumu, který byl zaměřený na dopady změny klimatu jak na přírodu tak na obyvatelstvo ostrova. Při tom všem je sledoval tým dokumentaristů a díky tomu mohl vzniknout dokumentární film Návštěvníci.

 

#2 Petr Smékal

 

#1 Daniela a Nikola Zbytovská Bára Seidlová

Bára Seidlová, Daniela a Nikola Zbytovské budou v Zastávce na trati povídat nejenom o divadle MALÉhRY. Prozradí také proč rády jezdí na Vysočinu, co je drží pohromadě, jaké mají cestovatelské sny nebo jaké nové formy divadla by rády vyzkoušely.

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2023-bilaszif-leadermedin_logo