Veselá sedma se loučí…

Daniel Šimek  Sdílet článek na nebo

Všechno pěkné jednou končí … Honza Sedlařík a Veselá Sedma se loučí. Závěrečný koncert se koná dne 18. 01. 2020 v Kulturním domě v Novém …

Veselá sedma se loučí…

Všechno pěkné jednou končí …
Honza Sedlařík a Veselá Sedma se loučí.
Závěrečný koncert se koná dne 18. 01. 2020 v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě od 15:00 hod.
Kmotry nového CD, jehož křest při koncertu proběhne, budou pan Antonín Pavluš a pan Josef Šmukař.

Těšíme se na Vás

Vstupné: 80 – 150 Kč Předprodej: IC Nové Město na Moravě nebo on-line zde:

 

Veselá sedma – dechová hudba z Vysočiny

založena 5. října 1985.  Skupinu založilo  sedm  muzikantů, zpěvačka a zpěvák.  Ti  vytvořili  netradiční   dechovku s cílem hrát dobrou muziku, zachovat bohatý repertoár všech našich hudebních skladatelů tohoto žánru a přiblížit lidem krásné české písničky i jména našich předních hudebních skladatelů.

Na hudební domácí scénu vystoupila Veselá sedma v prosinci r. 1985. Svým specifickým hudebním projevem si brzy získala své posluchače, kterých přibývalo, a tak o vystoupení nebyla nouze.
Již v roce 1986, kdy výjezd českých kapel do zahraničí byl pro amatérskou muziku téměř vyloučen, byla pozvána na oslavy výročí ukončení II. světové války do Belgie, kde pak ještě další  tři  roky  rozdávala  radost  našim krajanům  a  jejich rodinám. S počtem  vystoupení v Československé  a později  v  České republice se množila i vystoupení v zahraničí a přibývalo zemí, kde se kapela Veselá sedma objevovala – Německo, Švýcarsko, Rakousko, Holandsko, Lucembursko, Dánsko, Francie, aj. I doma se dechovka prosazovala stále více. Vedle  plesů,  tanečních  zábav, koncertů a estrád spolu s českými herci a umělci hrála Veselá sedma také na prestižních akcích Chodské slavnosti v Domažlicích,  Mezinárodní  dny mléka v Praze, Zahrada Čech v Litoměřicích a na jubilejní 100 – leté výstavě v Praze. Pravidelně se  též  účastní  programu  na  výstavě  Země  Živitelka v Českých Budějovicích. Významné je rovněž čtyřleté účinkování na Plese olympioniků v paláci kultury v Praze.
Více zde: https://veselasedma.webnode.cz/