Tomáš Mach & Hiroko Matsumoto – koncert v Podpalubí

Daniel Šimek  Sdílet článek na nebo

Je už tradicí, že Japonci milují českou hudbu. Česko-japonské spojení, je provázáno energií vzájemné úcty. Proto vystoupení Tomáše Macha a Hiroko Matsumoto není jen pouhým, běžným komorním …

Tomáš Mach & Hiroko Matsumoto – koncert v Podpalubí

Je už tradicí, že Japonci milují českou hudbu. Česko-japonské spojení, je provázáno energií vzájemné úcty.
Proto vystoupení Tomáše Macha a Hiroko Matsumoto není jen pouhým, běžným komorním koncertem, nýbrž zároveň i oslavou tohoto vzájemného, láskyplného respektu mezi takto na míle vzdálenými národy.
Nenechte si ujít jedinečný koncert českého houslisty  a japonské klavíristky . Koncert se koná 26. března v PODPALUBÍ – ZUŠ Jana Štursy, Palackého 16. boční vchod, Nové Město na Moravě. Začátek je v 19:00 hod. a vstupenky můžete nově koupit on line třeba právě tady


A nebo na Informačním centru, případně před koncertem na místě. Vstupné je 150 Kč

koncert, na kterém zazní nástroje, které se zvukově naprosto ideálně doplňují.
Piano, díky svému temperovanému ladění a přirozené muzikálnosti skvělé hráčky Hiroko, tvoří oduševnělý fundament, nad nímž se v nebeských výšinách volně prohání barvité tóny italských houslí věhlasného houslaře Riccarda Bergonziho v rukou českého interpreta, který přímo zbožňuje argentinské tango.
Kromě charizmatického Piazzoly na koncertech Tomáše a Hiroko zní hudba starých houslových mistrů, jakým bzl např. Fritz Kreisler.
Uslyšíte kompozice slavných českých mistrů, ale objevíte i ty autory, které jste doposud neznali, samotného sólistu nevyjímaje.
Osobitý skladatelský duch Tomáše Macha je ovlivněn mimo jiné i rytmy jazzu a bluegrassu.
I Hiroko je autorkou. Koncert je umocněn jejím zpěvem vlastních písní v japonském i anglickém jazyce. Housle se zde stáhnou do kreativně ornamentujícího druhého plánu.
Kdo miluje podmanivý svět japonských ostrovů, přijde si na své.  Celým koncertem Vás slovem naprosto neformálně provede samotný sólista, jak bývá zvykem spíše na nevázaných koncertech hudby jazzové.
Kromě příjemné zábavy, budete obohaceni o některé zajímavé detaily, které Vám zaručí poutavý, sofistikovaný poslech.