Novodvorky

David Balvín  Sdílet článek na nebo

Oživlé dvorky Nového Města na Moravě. V sobotu 21.5.2022 oživí pan Kulturák dvorky a zákoutí v Novém Městě na Moravě. Výstavy, divadla, koncerty a workshopy …

Novodvorky
Oživlé dvorky Nového Města na Moravě.
V sobotu 21.5.2022 oživí pan Kulturák dvorky a zákoutí v Novém Městě na Moravě.
Výstavy, divadla, koncerty a workshopy třetího ročníku Novodvorků hledejte na dvorku Horáckého muzea, Horácké galerie, Kafé 133, za bývalou ZUŠ, restaurace U pasáčka, na zahradě katolické fary. Dvorky s programem můžete navštívit od 15:00 do 22:00 hodin. Všechny aktuální informace najdete u pana Kulturáka na facebooku a webu Nového Města.
Vstup: volný a velmi dobrovolný
Program:
Dvorek Vratislavovo ním. 115
Domácí hospic Vysočina

15:00 – 18:00
“Pečujeme o sebe i o druhé”
Pro dospělé: Měření tlaku a obsahu kyslíku v krvi.
Pro děti: Jaké to je o někoho pečovat? Děti si vyzkouší nakrmit svého rodiče nebo přebalit panenku, či plyšáka. Pro nejmenší připravíme zábavnou přiřazovačku a další.

Dvorek katolické fary
Dřevěné loutkové divadlo
15:00 – O vytrvalém princi – Vyprávění o princovi, který se postaví samotnému čarodějovy, aby vysvobodil svoji vyvolenou princeznu. A to celé sám, jen za pomoci malého kamaráda, rady od draka, kladiva od čerta a květiny od sultána.
17:00 – Kouzelný zvon – V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelný zvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče. Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze.
Oblastní charita Žďár nad Sázavou
15:00-19:00 – výtvarné dílny

Park u kašny sv. Anny
MAP

15:00-18:00
Mezigenerační vaření na téma kmín a cibule – vaření se šéfkuchařem pražské restaurace ESKA Martinem Štanglem a výrobcem českého kmínu panem Karlem Jonákem. Součásti bude malování cibulákového vzoru na hrnečky. K vaření a jídlu bude hrát cimbálová hudba Hudci z Kyjova.

Dvorek bývalé ZUŠ
Dita Novotná – výstava

15:00 – 20:00

Kafé 133
Jaroslav Mareš – fotograf

15:00 – 21:00
Výstava představí výběr z tvorby poličského fotografa, jehož mottem je myšlenka, že umění fotografie spočívá především v umění nacházet neobyčejné věci na obyčejných místech. Jeho převážně černobílé snímky zahrnují řadu témat a jsou obvykle spontánní reakcí na vizuálně zajímavé scény a situace, které život přináší. Věnuje se i konceptuální fotografii, grafice a montážím.
ZEVL – Koncert dámského vokálního kvarteta
Dooušek – Poezie českých a zahraničních básníků podaná přes rytmy folk, blues, či latinskoamerické hudby. 

Dvorek Horáckého muzea
15:00 – 18:00
O slavnostech a hostech (od 13:00) – Slavnostní procházka k vyčištění jednotlivých pramenů zakončená společným obřadem a symbolickou hostinou v rozkvetlé májové krajině.
Pavel Remar – výstava fotografií

Nádvoří HG
Horácká galerie

15:00 – 18:00
Výroba jednoduchých textilních a papírových loutek pro děti smožností zahrát si s nimi divadlo. Krasopsaní dialogů, bublin a přání. Tipy na výlety nejen v Kraji Vysočina. Posezení na nádvoří. Opékání špekáčků (je třeba si donést vlastní uzeniny).

Dvorek u Pasáčka
Alfa Srnec
17:00 – 18:00
Folková kapela jejíž mottem je „Bavit sebe a kolem sebe“,
Ivan Hlas Trio
19:00 – 20:30
Ivan Hlas, Norbi Kovács a Olin Nejezchleba.

 
Dotazník