Kulturní dům

Nova Civitas – Poutníci

Rubriky: Kulturní dům
/ Eva Kulková

Bluegrassová a country kapela Poutníci začala v tomto roce již 48. sezonu. Za tak dlouhou dobu se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří …

Nova Civitas – Poutníci

Bluegrassová a country kapela Poutníci začala v tomto roce již 48. sezonu. Za tak dlouhou dobu se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co český bluegrass mohl a může nabídnout, např. Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca.

Současná sestava vystupuje ve stejném obsazení již devátým rokem, na banjo a dobro hraje Peter Mečiar, na mandolínu Jan Máca, kytaristou a zpěvákem je Jakub Bílý a Jiří Pola – Karas je kontrabasistou a kapelníkem. V minulém roce odehráli na 130 koncertů a vycestovali i do Číny, kde v Šanghaji hráli na Světovém veletrhu hudebních nástrojů. Supraphon jim vloni vydal dvojCD s názvem Zlatá éra. V letošním roce pokračují přípravy na další, již šestnáctý hudební nosič a možná se dočkají i jeho natáčení. Proto tedy některé novinky z tohoto chystaného CD, ale hlavně poutnické hity, jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillara, zazní na poobědovém koncertu skupiny na hlavním pódiu v sobotu 16. června.

www.poutnici.cz

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo