Kulturní dům

Nova Civitas: Novocantus

Rubriky: Kulturní dům
/ Eva Kulková

Letos podruhé vystoupí v rámci Nova Civitas Novocantus, mužský pěvecký sbor z Novoměstska. Vrcholem jeho vystoupení bude tentokrát Missa brevis italského skladatele Antonia Lottiho. Lotti …

Nova Civitas: Novocantus

Letos podruhé vystoupí v rámci Nova Civitas Novocantus, mužský pěvecký sbor z Novoměstska. Vrcholem jeho vystoupení bude tentokrát Missa brevis italského skladatele Antonia Lottiho. Lotti byl skladatel žijící a komponující na rozhraní dvou stylových epoch vrcholící renesance a raného baroka. Do tohoto zorného pole zapadá i Novocantem připravovaná Missa brevis. Toto dílo obsahuje všechny běžné části mešního cyklu kromě Creda. Ve shodě s raně barokní úsporou faktury a důrazem na srozumitelnost slova je určena trojhlasému mužskému sboru. Odkazem vrcholné renesance je kromě ryze kontrapunktického vedení hlasů i styl a cappella, bez instrumentálního doprovodu.

Kromě Lottiho mše představí Novocantus i jiný repertoár, který si zatím ponechá jako překvapení pro ty, kdo přijdou v sobotu v 18:30 do podkroví Horácké galerie.

novocantus.najevisti.info

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo