Kulturní dům

Nova Civitas – Klára Vytisková

Rubriky: Kulturní dům
/ Eva Kulková

Klara & The Pop, pod tímto novým názvem kapely najdete především zpěvačku Kláru Vytiskovou, kterou vystihují následující slova. Raketový start, úspěchy, média, vysoké tempo, láska, …

Nova Civitas – Klára Vytisková

Klara & The Pop, pod tímto novým názvem kapely najdete především zpěvačku Kláru Vytiskovou, kterou vystihují následující slova. Raketový start, úspěchy, média, vysoké tempo, láska, manželství, venkov, dítě, rodina. Toto je cesta z kapely Toxique přes Country Girl to Home. Leckdo se na své cestě zadrhne, ztratí se, posunou se mu priority nebo dojde inspirace a energie. Klára Vytisková to však zvládla s grácii a elegancí sobě vlastní, zralost a zkušenost jí neubrala na tvořivosti a energii, natož pak na šarmu a sex-appealu. To vše zrcadlí také na albu Home, vydaném v roce 2015, které stojí na začátku další cesty jedné z našich nejrespektovanějších mladých zpěvaček. K tomu všemu silná podpora od party výtečných muzikantů v čele se zkušeným multiinstrumentalistou Matějem Belkem,  Adamem Kollerem za bicími, Klářinou sestrou Terezou Vytiskovou, známou jako Ednou Green, a Janem Alešem u kláves.

Klára začala kariéru ve skupině Toxique v roce 2008. S úspěšnou kapelou vydala tři alba, získala Anděla v kategorii objev roku a tři nominace, včetně zpěvačky roku. V roce 2013 začala vydávat sólově singly, první Country Girl, další Survival, písnička mapující neotřele vlastní manželský život, která prorazila do rádiových rotací a počítadlo zhlédnutí na YouTube je již na třičtvrtě milionu. Pak přišel duet s Klářinou sestrou, píseň Home, a jako poslední Forever, o mateřství a o tom, jak je člověk zranitelný, když intenzivně miluje. Klára vystudovala jazzový zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka, je známá jako moderátorka hudebního pořadu Medúza a zasedala v porotě 4. řady soutěže Česko Slovenská SuperStar.

www.klaravytiskova.cz

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo