Malý svět

Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

Zábavně vzdělávací festival pro rodinu. Tržiště s výtvarnými dílnami9:00 – 17:00 velký sál Prodej netradičních hraček, her, knih, oblečení, učebních pomůcek… a k tomu spousta …

Malý svět

Zábavně vzdělávací festival pro rodinu.

Tržiště s výtvarnými dílnami9:00 – 17:00 velký sál
Prodej netradičních hraček, her, knih, oblečení, učebních pomůcek… a k tomu spousta tvoření a hraní.

Úžasné divadlo fyziky 9:00 – 17:00 velký sál
ÚDiF je skupina vystudovaných fyziků, kteří si usmysleli, že ukážou světu krásy vědy a techniky. Je to také první pojízdné Science centrum v Čechách a na Malém světě je již stálým a velice oblíbeným hostem. Tento rok společně s nimi prozkoumáme magické magnety, tajemnou elektřinu a povrchové napětí vody. Těšte se na levitující předměty, tisíce voltů, hranaté bubliny a mnoho dalšího! Některé experimenty si budete moci také sami vyrobit a odnést domů. Nové Město žije vědou!

ÚDiF – Laserové bludiště 9:00 – 17:00 zkušebna
Každý zná film Mission Impossible, kde se Tom Cruise proplétá mezi laserovými paprsky při svém pokusu o velkolepou a téměř nemožnou krádež. Zahrajte si na Toma Cruise a projděte laserovými paprsky bez jediného doteku těla. Nevšední zážitek zaručen!

Divadlo ToTeM – O Nirdhanatovi 10:00, 17:00 salónek
Loutkové představení na motivy lidové pohádky nás přenese do daleké Indie. Vypráví příběh o chudém Nirdhanatovi, který se vydal na cestu k bohům, aby se jich zeptal, proč má tak velikou bídu.

Divadlo ToTeM – Badatelské pohádky 14:00 salónek
Dva loutkáři – badatelé vypráví a rozehrávají několik příběhů o známých i neznámých zvířatech ze všech koutů světa. Anekdotické příběhy na motivy knihy Lenky Brodecké Pišťucha má problémy pobaví malé i velké.

Beseda 15:00 K Club
Vznikne v našem městě nová základní škola? Vznikne alternativní třída v mateřské škole? Otevřená debata s představiteli iniciativy pro alternativní vzdělávání Škola Jinak.

Koncert – Příhody kluka Bombarďáka 18:00 velký sál
Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale nudit se nebude ani dospělý doprovod. Bombarďácká tečka na závěr festivalu!

Výstava po celý den
Z Lustru rovnou do K Clubu putuje výstava „Mateřský deník“ od skvělé ilustrátorky Peti Štichové. Mimochodem její ilustrace a grafika zdobí právě K Club. Netradiční a trochu punkovou expozici prozkoumáte od 2.11. v rámci festivalu Malý svět.

Prezentace chystaného dokumentu Buďme svobodní po celý den
Zdeněk Novotný Bričkovský, učitel HV, autor hudebního projektu Zapomenutý příběh a režisér dokumentárních filmů, připravuje společně se svou ženou Táňou nový film „Buďme svobodní“. Chystaný dokument bude o alternativním vzdělávání, vnitřní svobodě člověka, neprošlapaných cestách a odvaze se po nich vydat. Více se dozvíte na Malém světě.

Po celý den herna, obří autodráha, kavárna, občerstvení.

Vstupné (dítě = 0 – 15 let, rodinná vstupenka = 2 dospělí + max. 3 děti)
Divadla – děti 60 Kč, dospělí 80 Kč, rodinná vstupenka 250 Kč
Koncert – děti 80 Kč, dospělí 120 Kč, rodinná vstupenka 350 Kč
Bludiště – 20 Kč