Luboš Andršt & Energit + Vltava

Daniel Šimek  Sdílet článek na nebo

A máme tu další hudební lahůdku. V Novém Městě na Moravě vystoupí kapela ENERGITs frontmanem Lubošem Andrštem ale to není všechno, na jednom podiu se vystřídá s kapelou VLTAVA. Jak …

Luboš Andršt & Energit + Vltava

A máme tu další hudební lahůdku. V Novém Městě na Moravě vystoupí kapela ENERGITs frontmanem Lubošem Andrštem ale to není všechno, na jednom podiu se vystřídá s kapelou VLTAVA.

Jak bájný Fénix z popela povstala před nemnoha lety opět legendární skupina z počátku sedmdesátých let. Řeč je o kapele Energit, spojené především s osobností Luboše Andršta.
Počátky kapely, vzniklé po rozpadu Flamenga, zprvu stavěly na rockové tvorbě, zcela logicky díky účasti Ivana Khunta a Erno Šedivého (ex Flamengo) i Vládi Padrůňka. V sestavě se objevil i Vladimír Mišík. Po emigraci Erna a Ivana se vůdčí osobností stal zakládající člen, kytarista Luboš Andršt a kapela se stala spolu s Jazz Q základním pilířem tuzemské jazz rockové scény. Jeho okouzlení duchem McLaughlinových Mahavishnu Orchestra bylo nesporné, ale zcela originální a plné slovanské melodiky. Vynikající práci tam odváděli muzikanti jako pianista Emil Viklický a saxofonista Rudolf Ticháček. Pravidelné koncerty v klubech na pražských strahovských kolejích byly nezapomenutelným zážitkem. Neskutečnou satisfakcí za dlouhodobý přínos domácí hudbě Lubošovibyla v srpnu roku 1998 možnost zahrát si s legendou bluesové muziky, jakou je famózní guru kytaristů B. B. King. Takže po veličinách jako Jimi Hendrix, Eric Clapton, John McLaughlin nebo Buddy Guy došlo i na českého muzikanta mít tu čest stanout na pódiu s touto živoucí legendou.

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie – světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. S návratem dechových nástrojů nabídne Vltava svůj původní legendární sound a představí aktuální skladby z alba „Čaroděj“, ale nebudou chybět ani ikonické hity „Prasátko“, „Bezvadnej chlap“ nebo „Marx Engels Beatles“!

Vstupné 250 Kč v předprodeji / 300 Kč na místě.
Předprodej vstupenek v Informačním centru a restauraci K Club .