Kino – Havel

Rubriky: Kulturní dům
David Balvín  Sdílet článek na nebo

8. 9. 2020, 19:00. Kulturní dům – velký sál. Drama / Životopisný, Česko, 2020, 105 min Režie: Slávek Horák Scénář: Slávek Horák, Rudolf Suchánek Kamera: …

Kino – Havel

8. 9. 2020, 19:00. Kulturní dům – velký sál.

Drama / Životopisný, Česko, 2020, 105 min
Režie: Slávek Horák
Scénář: Slávek Horák, Rudolf Suchánek
Kamera: Jan Šťastný
Hudba: Petr Malásek
Hrají: Viktor Dvořák, Aňa Geislerová a další

Co byste obětovali pro pravdu a lásku?
Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.
Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

Vstupné: 100 Kč na místě