Kino – Až zařve lev

Rubriky: Kulturní dům
David Balvín  Sdílet článek na nebo

3. 5. 2022, 19:00. Kulturní dům – velký sál. Dokumentární, Česko, 2022, 100 min Režie: Jan E. Svatoš Scénář: Jan E. Svatoš Kamera: Romi Straková …

Kino – Až zařve lev

3. 5. 2022, 19:00. Kulturní dům – velký sál.

Dokumentární, Česko, 2022, 100 min
Režie: Jan E. Svatoš
Scénář: Jan E. Svatoš
Kamera: Romi Straková
Hrají: František Němec, Igor Bareš a další

V bezčasí Dantova očistce se potkávají dvě významné postavy českého středověku: král Přemysl II. Otakar a zapomenutý cestovatel, mnich Odorik, který jako první Evropan spatřil Tibet. Výměnou za popis cesty do východních zemí světa přiměje slavného krále složit účet za svoji vládu plnou úspěchů, ale i proher a křivd. Brzy zjišťuje, že oba mají nečekaně mnoho společného: vždyť jednomu ukradli knihu, druhému království v srdci Evropy.
Originální středověká road movie s mistrovským dialogem mezi svědomím krále a Odorikovou zvídavostí vás provede českým královstvím v době největšího územního rozmachu. Film také připomíná, že problémy řešené ve středověku jsou aktuální i v naší době: Ať je to tolerance k odlišným kulturám, plagiátorství nebo fake news. Na základě dlouholetých rešerší a spolupráce s předními českými i zahraničními odborníky se divák seznámí s unikátními a pozapomenutými historickými artefakty připomínající nadčasovost génia přemyslovského rodu.

Vstupné: 100 Kč na místě

 
Dotazník