Kulturní dům

Kaleidoskop Jana Rejžka

Rubriky: Kulturní dům
/ Daniel Šimek

K CLUB,  pondělí 27. března 2017 od 19 hodin. Střípky z aktuálního dění na tuzemské i zahraniční hudební scéně rozebere ve svém obnoveném pořadu Kaleidoskop, hudební …

Kaleidoskop Jana Rejžka

K CLUB,  pondělí 27. března 2017 od 19 hodin. Střípky z aktuálního dění na tuzemské i zahraniční hudební scéně rozebere ve svém obnoveném pořadu Kaleidoskop, hudební publicista Jan Rejžek.
Opět po roce se tento přední český hudební kritik vrací do novoměstského kulturního domu, aby posluchače seznámil, podebatoval nebo připomněl významná hudební výročí. Obnovit své poslechové klubové pořady, kterých po republice již za minulého režimu uskutečnil přes 900, se rozhodl z důvodu, že jemu osobně ve veřejnoprávních rádiích chybí některé hudební styly i kapely. Scénář pořadu Kaleidoskop, který jste mohli slýchávat také v Českém rozhlasu, zůstává i nadále stejný. Jan Rejžek pustí ukázky z domácí alternativní scény, případně upozorní na nové a zatím neznámé talentované zpěváky, zpěvačky a skupiny, neopomene zmínit nejhorší a nejlepší singl, připomene osobnost hudebního světa a letem světem seznámí se zahraničními alby a nejpestřejšími žánry. Na závěr nechá jistě i prostor k diskuzi. Vstupné je jednotné 50,- Kč.

Jan Rejžek (*1954 v Českých Budějovicích)
český hudební a filmový kritik, novinář

V 70. letech přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul svými mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie. Od roku 1979 připravil na 900 poslechových pořadů v klubech po celé republice, příležitostně uváděl rockové a folkové festivaly. Po listopadu 1989 pracoval pro Kancelář prezidenta republiky, poté se stal tiskovým mluvčím politické strany ODA, pak krátce redaktorem zpravodajství Československé televize, později redaktorem českého vysílání rádia Svobodná Evropa. Donedávna pracoval pro bývalý Český rozhlas 6, kde připravoval hudební pořad Kaleidoskop a také Kritický klub Jana Rejžka, kde se se svými hosty kriticky vyjadřoval ke kulturním událostem. Pravidelně také píše sloupky do Lidových novin a spolupracuje s Českou televizí při komentování zahraničních hudebních přenosů jako je Grammy nebo Eurovision Song Contest. Je autorem dvou básnických sbírek.

https://cs-cz.facebook.com/kaleidoskopJanaRejzka/

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo