JukeBox Band – Volume II ONLINE STREAM

Daniel Šimek  Sdílet článek na nebo

Další on-line stream z Kulturáku je tady. Středa 24.3. od 19:00 My budeme hrát co vy si budete přát. Odkaz na Youtube zde: https://www.youtube.com/channel/UCx2Mb5kGYJBoaLHkSSI-NmA  Facebook …

JukeBox Band – Volume II ONLINE STREAM

Další on-line stream z Kulturáku je tady. Středa 24.3. od 19:00

My budeme hrát co vy si budete přát.

Odkaz na Youtube zde: https://www.youtube.com/channel/UCx2Mb5kGYJBoaLHkSSI-NmA 

Facebook zde: https://www.facebook.com/pankulturak

Povedený únorový online-koncert z novoměstského kulturáku posvítil do temné doby:
24. března přijedou muzikanti kolem Ondřeje Fencla znovu, tentokrát v obměněné a rozšířené sestavě i s velkou bicí soupravou a s houslistou – ať to má grády.
Devětatřicetiletý muzikant hrál v Novém městě na Moravě mnohokrát, mimo jiné s Vladimírem Mertou, Janem Hrubým, Lubošem Pospíšilem, se Schodištěm nebo Oskarem Petrem. Unikátní online projekt jukebox band spočívá v tom, že s elitními tuzemskými sidemany předvádí formou online streamů písničky na přání.
Budeme zase hrát, co Vy si doma budete přát a tentokrát s velkou partou, regulérní kapelou, ať to taky trochu hřmí, opět systémem hop rovnou šipku do vody“, říká strůjce myšlenky.
Základ sestavy obstará funkční dvojice známá už z minula – klávesista, kytarista a zpěvák Fencl s multiinstrumentalistou Matějem Belkem (Lenka Dusilová, Kumšt, Vladimír Mišík, ex-Kollerband…), který dva dny předtím slaví třicetiny, takže to bude bezpochyby jeho první koncert ve čtvrté životní dekádě. Nově se přidají na bicí Martin Kopřiva (Aneta Langerová, Lanugo, T4, Hudba Praha), kytarista a baskytarista Jakub Červinka (Sto zvířat, Jan Burian…) a houslista Adam Pospíšil který v Novém Městě už několikrát hrál (Yo Soy Indigo, Mário Bihári, Bára Hrzánová, ex-Terne Čhave).
„Mám odmalička praxi z nekonečného drhnutí kytary u táboráku a později na mejdanech, hraním s Mertou nebo Honzou Hrubým jsem vyškolen reagovat na pódiu střelhbitě… k sobě jsem vybral muzikanty, kteří to cítí podobně. Matěj Belko je fenomén, to jste si asi všimli už minule, Kuba Červinka podobně stavěný – zahraje všechno na všechno. Martin Kopřiva je absolutní česká bubenická špička a Adam Pospíšil? Říkávám o něm, že je to jediný běloch, co v Čechách umí cikánské housle… a navíc i basu..“
Kostru repertoáru vidí Fencl „tam, kde jsme všichni doma“. Co kluci vyloví z hudební paměti, to s radostí zahrajem. Minule došlo na přání diváků třeba i na Traktor od Visacího zámku, Anděla od Kryla nebo Rosénku od Blue Effectu. „Rovnou říkám, že Michal David ani Tomáš Ortel tam zakořenění nejsou… vidím to na takové ty Mišíky, Buty, Marsyas, Beatles, Baladu pro banditu, Spirituál kvintet, lidovky nebo třeba Greenorny či Olympic… ale však nám napište a já myslím, že se většinou trefíte. Mám v hlavě tisíce písniček, to by v tom byl čert…,“ věří si protagonista, který určitě přidá i něco ze své autorské tvorby.

Nejen že si užijete parádní muziku ale navíc si můžete pozvat K bar přímo domů. Pro rozvoz nás můžete kontaktovat přes Facebook (objednávku napište do zprávy) nebo na telefonním čísle 775 144 277. Rozvážet budeme po Novém Městě na Moravě v den koncertu od 18:00 do 21:00 hodin. Objednat si můžete třeba drink, nebo pivo nebo….

Vstupné je dobrovolné. Zakoupit vstupenku a přispět na koncert je možné v síti SMS Ticket. Můžete si vybrat z několika cen vstupenek. Vstupenek si můžete zakoupit libovolné množství v libovolných cenových relacích. Je to jen na Vás 😉