II. blok studentských filmů

Rubriky: Kulturní dům
Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

I druhý blok studentských filmů bude stát za to. Přijďte se podívat na naše budoucí režiséry. 14. – 16. od 19:00 ve velkém sále Kulturního …

II. blok studentských filmů

I druhý blok studentských filmů bude stát za to. Přijďte se podívat na naše budoucí režiséry. 14. – 16. od 19:00 ve velkém sále Kulturního domu.

Vstupné dobrovolné, výtěžek je věnován na Konto Bariéry

Studentské filmy II.

Aerosol – Natálie Čuková – Film byl natočen na podporu destigmatizace schizofrenie a ve snaze poukázat na témata psychických poruch v prostředí mladých lidí a oblasti street art.
Apache – Vojtěch Javůrek – Dokument zve diváky do (nejen) cinefilního světa jednoho z prvních uživatelů populární databáze ČSFD.
Alien – Anežka Mužíková – Krátké animované video pojednává o ztroskotání mimozemšťana na naší planetě.
IBU – Ondřej Mikuš – Píše se rok 3001. Čím se asi živí lidé na naší planetě zničené klimatickou krizí? Ukázku nikoli nemožného nabízí krátký sci-fi snímek.
Dinner – Adéla Fotrová – Animace inspirovaná každodenním životem našeho oblíbeného mazlíčka – psa.
Dinner Time – Matěj Hrudička – Každý z nás se občas nechá unést představivostí. Kde jsou naši milovaní, když nepřichází včas? A s kým? Marta připravila romantickou večeři k prvnímu výročí se svým přítelem. On má ale zpoždění. Čas ubíhá, jídlo chladne a Marta má velice živou fantazii. Když její trpělivost přeteče, ukáže se, že láska opravdu neprochází žaludkem. 5
Okno – Efim Groutskij – Krátký černobílý snímek o malém chlapci, který musí jít brzy ráno do školy. Maminka však není doma a v kuchyni je z jakéhosi důvodu otevřené okno…
Axel – Adam Čepelák – Hraný snímek zachycuje krátký výsek ze života psychopatického mladíka.
Mikrofon – Štěpánka Pospíšilová – Krátká humorná animace o nesnázích s mikrofonem, jaké jste si možná už někdy zažili i vy sami.
Past – Nicol Ošlejšková – Kreslená bajka o myšce, která našla sýr na nedostupném místě. Sýr je však pro ni takovým lákadlem, že se rozhodne pro jeho získání udělat cokoli.
Mária – Aleš Porubský – Dokumentární portrét o autorově prababičce. Láskyplné zachycení stáří v jeho poetických odstínech.
Omega World – David Šulc – Hravá animace teprve čtrnáctiletého autora ze světa počítačových technologií.
Why So Sirius? – Karel Šindelář – Žena středního věku a mladá fanynka LARPu se sbližují skrze nepříjemnou autonehodu. Mimo civilizaci, bez signálu, bez pojízdného auta, jsou obě odkázány na vzájemnou spolupráci. Černá komedie o absurditách lidského chování. O životě a smrti. A také trochu o LARPu. 15

Celková stopáž 101 min.