Gorilí rodina pražské ZOO

Rubriky: Kulturní dům
David Balvín  Sdílet článek na nebo

12. 4. 2018, 18:00. Kulturní dům – konferenční sál č. 1. Přednášku o gorilí rodině pražské ZOO bude přednášet Jan Bedřich – student Veterinární a farmaceutické …

Gorilí rodina pražské ZOO

12. 4. 2018, 18:00. Kulturní dům – konferenční sál č. 1.

Přednášku o gorilí rodině pražské ZOO bude přednášet Jan Bedřich – student Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, zároveň absolventem Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem Státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. V rámci maturitní zkoušky vznikl na této škole projekt s názvem Etologie goril v podmínkách Zoo Praha, který se tedy zabývá chováním gorilí rodiny v Praze. Tento projekt byl zároveň prezentován na několika soutěžích, kde obsazoval přední příčky, například Středoškolskou odbornou činnost či soutěž O pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy.

Tento projekt je stále aktuální a informace se do něj stále získávají a aktualizují. Počátkem roku 2017 zároveň začalo tzv. „Gorilí přednáškové tour“ po celé České republice i na Slovensku. Jedná se o přednášku, která se snaží lidem sdělit o gorilách to, co v knížkách nenajdou a zároveň dává důraz i na ochranu těchto lidoopů.

Vstupné 50 Kč