Fiktivní Šílenství – pocta Mejlovi Hlavsovi

Daniel Šimek  Sdílet článek na nebo

Pro všechny básníky, šílence… Kapela Fiktivní Šílenství se dala dohromady, aby připomněla památku Mejly Hlavsy stěžejní postavy české undergroundové scény a jeho díla. Letos by …

Fiktivní Šílenství – pocta Mejlovi Hlavsovi

Pro všechny básníky, šílence…

Kapela Fiktivní Šílenství se dala dohromady, aby připomněla památku Mejly Hlavsy stěžejní postavy české undergroundové scény a jeho díla. Letos by Mejla oslavil sedmdesátku, a je to zároveň už i 20 let od jeho odchodu. A zároveň si připomeneme výročí 17. listopadu. Základ kapely tvoří původní členové Fiction a Šílenství. Dušan Vozáry (samply, kytara), Jan Vozáry (bicí), Eva Turnová (basa) a Jitka Charvátová (zpěv), kteří jsou původními členy Fiction a Šílenství.
Novými posilami jsou kytarista Ivan Manolov (DG307) a na klapky Petr Kučera (Oceán, Bratři Karamazovi). Jak už název napovídá, jedná se o hudebníky ze skupin Fiction a Šílenství, dvou souborů Mejly Hlavsy.
Fiction i Šílenství byly jeho inovativní projekty z let 1994 – 2000 a přinesly několik hitů, jako třeba Básníci ticha nebo Šílenství.
Repertoár tvoří napůl celkem 12 skladeb z obou projektů a celý koncert tak připomíná talent a nesmrtelný Hlavsův odkaz.
support této parádní akci zařídí kapela VOSOLIT! Chlapci o sobě mimo jiné říkají „ Máme za sebou už cosi odehráno a nebojíme se udělat bordel kdekoliv…“
Předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč

Vstupenky zde:

Soubory ke stažení