Kulturní dům

Expediční kamera 2017

Rubriky: Kulturní dům
/ Daniel Šimek

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt …

Expediční kamera 2017

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.

Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera 2017
Ačkoli na pár místech na Vysočině je ještě sníh a ve vzpomínkách jsme ještě ve stopě, mnozí z vás přemýšlí nad tím, kam a za jakým dobrodružstvím vyrazí nyní. A přesně v tomto vám pomůže další ročník filmového festivalu Expediční kamera. Svým rozsahem největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku, více jak 25 tisíc návštěvníků ve více než 200 městech od února do dubna.
V Novém Městě na Moravě se festival zastaví jako tradičně v Kulturním domě, v neděli 2. dubna od 17:00.
Letos vám opět připomeneme, že lidská kreativita nezná mezí, ať už v prováděných aktivitách, či v místech, kde jsou lidé schopni žít. Uvědomíte si, jak je naše planeta obrovská, kolik neuvěřitelných míst skýtá a kolik na ní žije zajímavých lidí, prožívajících různé osudy.
Budeme-li konkrétnější, poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To zjistíte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě). Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí. Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací?
Ani letos nebude chybět české zastoupení. Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Celá cesta vedoucí Divočinou Aljašky po řece Alatna, se stala pro všechny členy expedice nezapomenutelnou součástí jejich životů.
Kromě hlavních snímků uvidíte i bonusové filmy, které ukazují pestrost možných aktivit. Běžci mohou při závodu Ultra Trail Gobi Race přehodnotit své dosavadní cíle. Trekaři při Cestě do Kazbegi v Gruzínském Kavkazu poznají, jaké by to bylo, vyměnit pohorky za své horské kolo. Horolezci zatouží po Velké skalní pařbě v americkém Arkansasu, kde se schází ti nejlepší horolezci světa na již tradičním vytrvalostním lezeckém závodu. Potápěči se Na jeden nádech podívají nejen pod mořskou hladinu, ale i pod hladinu své vlastní duše.
Festival doplníme také zajímavým doprovodným programem. „ Naše občanské sdružení Naboso se letos propojilo s Petrem Kadlecem, který „naboso“ chodí a přijde nám o tom povyprávět“ , říká Dana Javorská, pořadatelka Expediční kamery v Novém Městě na Moravě. Zájemci, které chůze naboso nadchne, si budou moci pak sami vyrobit svoje vlastní sandály v rámci workshopu, který proběhne v druhé půlce večera. Kompletní program večera pak najdete na webu www.ExpedicniKamera.cz.
Všem divákům přejeme příjemnou podívanou a těšíme se na viděnou v neděli 2. dubna.

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo