Kulturní dům

Divadla na Nova Civitas

Rubriky: Kulturní dům
/ Eva Kulková

Nova Civitas nezapomíná ani na milovníky divadla, v HG se v pátek zahraje Divadlo Nosnost představení Vy hlavy! v sobotu Divadlo Facka dvakrát přiveze klauny …

Divadla na Nova Civitas

Nova Civitas nezapomíná ani na milovníky divadla, v HG se v pátek zahraje Divadlo Nosnost představení Vy hlavy! v sobotu Divadlo Facka dvakrát přiveze klauny Tůdle a Nůdle.

Divadlo Facka: Tůdle a Nůdle

Původem z Uherského Hradiště, nyní v Brně působící divadlo, zaměřující se na pohybové a nonverbální divadlo a v poslední době také vycházející ze základního divadelního principu komedie dell´arte. Divadlo Facka nezapomíná také na dětského diváka. Během let vznikla řada dětských představení a dnes baví děti po celé republice již legendární dvojice klaunů Tůdle a Nůdle. Jejich příběhy jsou založené na cirkusových dovednostech, improvizaci a vzájemné interakci s dětmi. Vznikly již tři série představení, které na sebe volně navazují. Příběh začíná tak, že Klauni Tůdle a Nůdle (Sergej Sanža, Michal Bumbálek) utíkají z cirkusu a pak již řeší nějaké nové téma. Děti tak společně s klauny zakládají svůj vlastní cirkus, v jiném příběhu jej zachraňují nebo řeší problém, co s velikou řepou. Divadlo myslí i na zdravý životní styl a vychování dětí, proto podtexty představení zní: I zdravé může být dobré nebo Lež má krátké nohy. Především jde ale o to, seznámit nejmladší publikum s divadelním a cirkusovým uměním a hlavně pobavit.

pátek 16. 6. 2017 v 17:30

Divadlo Nosnost: Vy hlavy!

Skupina rozverného divadla, která si libuje v propojování žánru tance, fyzického divadla a pantomimy. Baví je objevovat, propojovat, hrát si. Jejich představení jsou doprovázena živými muzikanty a v kamenném divadle je můžete zahlédnout spíš výjimečně. Domovskou scénou je jim nejčastěji příjemně vyhřáté náměstí, kde mohou bavit a osvěžovat lidi radostí, překvapením a absurditou. I vy je potkáte v pátek v podvečer na nádvoří galerie. Vystoupí s představením Vy hlavy!, které je pro všechny, co milují divnosti a absurditu. Dozvíte se totiž, co se stane, když se siamská dvojčata rozhodnou žít každá svým vlastním životem. Mohou se zamilovat? A co když se ke všemu zamilují do někoho, kdo nemůže najít svou hlavu? Dají pak třeba hlavy dohromady?

sobota 17. 6. 2017 v 11 a v 16 hodin

Divadlo Líšeň: Figurkov

Skvělým doprovodným programem na Nova Civitas bude Figurkov! Jde o nejjednodušší hrátky pro mrňata i důmyslné hlavolamy pro nejnáročnější luštitele. Široká škála logických her rozvíjí geometrické vnímání, prostorovou orientaci i paměťové dovednosti. Kromě klasických šachů na velké šachovnici je možné si zahrát deskové hry z celého světa i dávné historie (Othelo, Explozi, Mak-jek, Tikulu) či řešit Lucasovy hlavolamy. Zastavte se v sobotu od 11 do 13 hodin u kašny v parku.

tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo