Žďárský swingový orchestr

Rubriky: Hudba, Kultura
začátek v 15:00 hod, konec v 18:00 hod
Kulturní dům - Velký sál, Nové Město na Moravě
 
Žďárský swingový orchestr

Žďárský swingový orchestr vznikl bezmála před třiceti lety rozšířením obsazení původního divadelního orchestru městského divadla ve Žďáru nad Sázavou. Ten pod vedením kapelníka Karla Šulce doprovázel jedno z nejúspěšnějších divadelních představení žďárského ochotnického souboru – hru Voskovce a Wericha Nebe na zemi. Po ukončení divadelních představení zahájil orchestr svoje účinkování na dlouhé řadě koncertů, plesů, přehlídek a vystoupení v širokém regionu. Pod vedením Novoměšťáků Luďka Kirchnera a později Oldřicha Šulce se v orchestru postupně vystřídalo více než padesát muzikantů a jeho kapelníci vytvořili přes dvě stovky aranží. Tento široký repertoár obsahuje v současné době nejen
slavné swingové standardy, ale také celou řadu úprav populárních písniček druhé poloviny dvacátého století i skladeb současných.

Dnes tento amatérský orchestr vede kapelník František Šimek a počet stálých členů se ustálil na šestnácti, včetně zpěváků Marty Řezníčkové a Michala Kmenta. V širokém okolí je prakticky jediným big bandem, který hraje v klasickém obsazení. Většina muzikantů orchestru účinkuje současně i v jiných hudebních skupinách a bandech, a tak swingový orchestr omezuje své účinkování pouze na několik málo vystoupení v roce.

Vstupné: 100 Kč

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení
Daniel Šimek
608617234

nkz@nmnm.cz
Zveřejnil/a 12. březen 2019
v 15:30 hod. Daniel Šimek