Kulturní dům

Vitka – divadlo Husa na provázku

začátek v 19:00 hod, konec v 21:20 hod
Kulturní dům, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Divadlo
Vitka – divadlo Husa na provázku

Komponovala od devíti let. Dirigovala pražskou filharmonii i londýnský orchestr BBC. Prosadila se v oboru, který je dodnes vyhrazen především mužům. Obklopovala se četnými milenci. Udržovala mnohaletý partnerský i tvůrčí vztah s o čtvrtstoletí starším a ženatým Bohuslavem Martinů. Zemřela v pětadvaceti letech. Dodnes patří k nejhranějším českým skladatelkám. Má dokonce svou vlastní poštovní známku. Kdyby žila déle, byla by jednou z nejslavnějších českých žen.

Inscenace režisérky Anny Davidové a spisovatelky Kateřiny Tučkové o talentu a vášních brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové. Příběh o urputnosti, s níž může člověk následovat své touhy a hledat své životní určení. Navzdory všeobecnému očekávání. Příběh o nespoutanosti, náruživosti a svobodomyslnosti – všemu a všem navzdory!

Tereza Marečková získala za roli Vitky Cenu Divadelních novin.

Anna Davidová (1984) se svou snivou režijní poetikou a temperamentní obrazivostí zařadila mezi nejvýraznější režijní talenty mladé generace. Ještě coby režisérka na volné noze vytvořila v Divadle Husa na provázku několik inscenací vysoce ceněných diváky i odbornou veřejností. V letech 2019 až 2021 byla uměleckou šéfkou. Získala Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku.

140 minut, s přestávkou

inscenační tým:
režie: Anna Davidová
dramaturgie: Lucie Němečková
scéna: Lenka Odvárková
kostýmy: Hana Knotková
hudba: Petr Hromádka , Vítězslava Kaprálová a Bohuslav Martinů
inspice: Lenka Jirků a Nikol Hlávková
asistent režie: Matej Synák
foto: Jakub Jíra

Přeprodej vstupenek na informačním centru nebo přes sms ticket. Cena v předprodeji 400,-, Novoměstská karta 320,-. Cena na místě 450,-.

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení
Veronika Teplá
Zveřejnil/a 6. září 2021 v 12:21 hod. Veronika Teplá
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo