Kulturní dům

Trio – Vladimír MERTA + Jan Hrubý + Ondřej Fencl

začátek v 19:00 hod, konec v 21.00 hod
Kulturní dům - malá scéna za oponou, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Trio – Vladimír MERTA + Jan Hrubý + Ondřej Fencl

Základní kámen českého písničkářství a sedmdesátník Vladimír Merta, fenomenální houslista Jan Hrubý (s Mertou se potkává už několik desítek let) a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl (s nímž V.M. poslední dobou hojně spolupracuje) pokračují v koncertování napříč republikou.

Hlavní postavou je bezesporu veterán Merta, který alby Domilováno (2013) a Imagena (2014) znovu dokážal, že ještě nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny. Právě tyto kultovní songy ze 70. a 80. let jsou ovšem základem současného playlistu. Zazní Astrolog, Omamná květina, Chtít chytit vítr, Vzdálené výstřely, K pětadvaceti, Začouzené sklíčko, Harmonie … doprovázené klavírem a houslovým kouzlením jednoho z nejosobitějších českých smyčcových mágů.

Nápad vykrystalizoval z dvou nenadálých, nadšeně přijatých koncertů tria, potažmo dua. „Ondřej napsal email, že by mi rád poslal desku jeho kapely Hromosvod. Já na to: přijď dnes večer do klubu Kaštan, mám tam koncert. Zahrajeme si a je to! A bylo to,“ vzpomíná Merta na iniciační zážitek z jara 2011. „Hráli jsme bez zkoušení celou hodinu. To se může stát leda tak Dylanovi. Nebo mně.“ Vřele přijaté vystoupení pak vyústilo do dlouhodobější spolupráce, ke které se v roce 2014 spontánně přidal houslista Jan Hrubý.

Vstupné: 150 Kč v předprodeji 200 Kč na místě. Předprodej IC Nové Město na Moravě nebo on-line zde:

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení
Daniel Šimek
Zveřejnil/a 27. srpen 2019 v 13:34 hod. Daniel Šimek
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo