Kulturní dům

TELLINGER & FRESK

začátek v 19:00 hod, konec v 21:00 hod
Podpalubí, Bradyových 16, budova ZUŠ boční vchod, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
TELLINGER & FRESK

Jihoafrická jazzová diva Barbora Tellinger je všestrannou umělkyní. Původně kabaretní zpěvačka, která se nevyhýbala ani šansonu, se brzy stala národním pokladem. Jazz, rock, pop, muzikálová vystoupení, nic jí není cizí a americký jazzový pianista John Fresk, který hrál například s Bobbym McFerrinem, Chickem Coreou a Nancy King. Potkali se náhodou před dvanácti lety a od té doby jejich jazz v americkém stylu nadchl publikum od Kapského Města až po Prahu, která je jejich novým domovem.

Účinkující:

Barbora Tellinger (JAR) – zpěv

John Fresk (USA) – piano

Petr Dvorský – kontrabas

 

Barbora Tellingerova Česká/jihoafrická zpěvačka, herečka, učitelka hlasového umění, která působila po celé jižní Africe. Její kariéra začala v protestních divadelních dnech v 80. letech, a za posledních 17 let se věnuje jazzu.

Grammy nominovani John Fresk známý jako jeden z nejlepších jazzových pianistů. Věnoval se nahrávání, koncertování, hudební režii, aranžování i komponování. Spolupracoval např. s Bobby McFerrin.

Tellinger & Fresk se kromě původní tvorby specializují na americký styl jazzu, např. skladby Irvinga Berlína, Cole Portera, Hoagyho Carmichaela, Duke Ellington, Rodgers & Hart a Gershwins, a originalni composice.

Zatím spolu natočili čtyři alba.

Vstupenky zde:

Pořadatel

pan Kulturák
Daniel Šimek
Zveřejnil/a 1. prosinec 2023 v 14:10 hod. Daniel Šimek
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo