Kulturní dům

Tara Fuki

začátek v 20:00 hod, konec v 22:00 hod
Kulturní dům, Malá scéna za oponou, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Tara Fuki

Hudba z pavoučích vláken země snů tiše rozplétá melancholický eros krajiny… v něm odkrývá hlasy, které konejší. Hudba dua Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.
Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie…) a střední Americe. V letech 2005—2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. V roce 2015 získaly cenu odborné poroty na showcasovém festivalu Czech music crossroads.
Na své poslední řadové desce Winna se duo opět vrací ke svým kořenům: k čistým a křehkým písničkám, bez hostů, bez elektroniky… jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.
Diskografie :
Auris (2007)
Kapka (2003
Piosenki do snu (2001)
Sens (2010)
Winna (2014)
The Best of Tara fuki (2015) – vyšlo i na vinylu
Tara fuki :
Andrea Konstankiewicz-Nazir – dále hrála v kapele BOO, hudebně-taneční formaci Rale a ve francouzském Kubilai Khan Investigations

Dorota Barová – rovněž zpívala se skupinou Chorchestr a Asyl Akt, nyní hraje v kapelách Kuzmich Orchestra, Vertigo quintet
Více na www.tarafuki.eu
Vstupné: v předprodeji 100 Kč, 120 Kč, na místě.

Pořadatel

NKZ
Daniel Šimek
Zveřejnil/a 19. prosinec 2016 v 15:44 hod. Daniel Šimek
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo