Kulturní dům

Harlekýnova dobrodružství

začátek v 17:00 hod, konec v 18:30 hod
Nádvoří Horácké galerie, Nové Město na Moravě
 
Harlekýnova dobrodružství

Chcete FACKU?
Tak přijďte k nám do Horácké galerie, kde ji dostanete. Ne tedy, že by vás zde někdo bil. Ba právě naopak. Poetické pohlazení v podobě divadelní hry s názvem Harlekýnova dobrodružství vám předvede umělecký soubor divadla Facka. Nebojte se a vstupte do světa klaunů, mimů, pouličních kejklířů a herců, kteří Vás provedou starými dobrými formami, jako je komedie dell´arte, klaunerie, pantomima či, pouliční divadlo. Aktéři mají velký dar probudit svým uměním dítě v dospělém i dospělého v dítěti. Společně s Harlekýnem se tak dostanete do říše commedie dell’arte. Veselá barokní pantomima s nádechem životní hořkosti je věnována Jeanu-Gasparu Deburauovi. Režie představení se ujal Sergej Sanža, hudba Tomáš Hanzlík.

A o čem to vlastně bude? Harlekýno usíná a zdá se mu sen o tom, jak bojuje o svou milou Columbinu s její matkou a Dottorem. Když se probudí, zjistí, že je Columbina jeho ženou, avšak ze všeho nejvíce připomíná právě svou matku…
Akce, která se uskuteční ve spolupráci Horácké galerie a NKZ, proběhne ve čtvrtek 10. srpna 2017 v 17 hodin. Vstupné na místě 80 Kč.

Těšíme se na vás

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení, Horácká galerie
Dan Šimek
Zveřejnil/a 17. červenec 2017 v 16:25 hod. Daniel Šimek
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo