Kulturní dům

Don Quichot a Sancho Panza – Divadlo Commedia Poprad

začátek v 20:00 hod, konec v 22:00 hod
Kulturní dům, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Divadlo, Kultura
Don Quichot a Sancho Panza – Divadlo Commedia Poprad

23. červen 20:00. Skvělé Divadlo Commedia Poprad opět vystoupí v Novém Městě na Moravě. Vlado Vaľko se neodolatelně zhostí úlohy nejpotulnějšího rytíře a čtenáře na světě. Průvodcem světem mu bude Michal Novák v roli Sancho Panzy. Monika Piekelnicka uhrančivě dotvoří atmosféru hudbou a zpěvem. Sedmdesátiminutové představení je upravené Vladem Benkem z textu Martina Porubjaka a bude odehráno bez přestávky.

Divadlo COMMEDIA působí v Popradě již od roku 1968. Skrze jeviště lidem předává a ukazuje svoji hravost, lidovou poetikou a vlastní humor. Svojí nevtíravou formou umí divákovi předložit závažné otázky a problémy, ale umí na ně také odpovědět a nenásilně ukázat svůj pohled na svět, na život, na člověka.
Smýšlení jednotlivých členů souboru vždy směřovalo ke komediálnímu žánru, čímž si soubor získal nejen široký okruh veřejnosti, ale vysoce jej vyzdvihují i odborní kritici. Jednotlivé inscenace totiž nikdy nepodlehly nízkému vkusu, ale nutí diváky se zamýšlet nad vážným poselstvím. Prioritou souboru je dramaturgie a výborná herecká složka. Členové souboru mají nemalé zkušenosti s hereckou tvorbou a jejich spontánnost a entuziazmus dokáže divákovi připravit nevšední umělecké zážitky. Neustálé hledání Vlada Benka, dramaturga a režiséra souboru, se přetavilo na skutečnost, že soubor připravil i několik celoslovenských premiér. A přestože v repertoáru převládá komediální žánr, rád zařadí do svého plánu i drama nebo tragikomedii.

režie: Vlado Benko / účinkují: Vladislav Vaľko, Michal Novák, Vlado Benko, Dušan Kubaň, Monika Piekelnicka / hudba a zpěv: Monika Piekelnicka / básně: Vladislav Vaľko / návrh scény: Dušan Kubaň / výroba scény: Erik Benko a Karol Vaľko / premiéra: 25. března 2017, Poprad – Spišská Sobota / představení trvá 70 min bez přestávky

Vstupné: 120 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji v Restauraci K Club a na Informačním centru

Pořadatel

Zveřejnil/a 19. květen 2017 v 11:23 hod. Daniel Šimek
 
 
tancirna-2019-2020nkz-odkazy-plesy-2024-bilaszif-leadermedin_logo