Bachtale Apsa a Bára Hrzánová

Rubriky: Hudba
začátek v 20:00 hod, konec v 22:30 hod
Horácká galerie - dvoreček, Nové Město na Moravě
 
Bachtale Apsa a Bára Hrzánová

Netradiční spojení herečky a zpěvačky Báry Hrzánové s kapelou Bachtale Apsa, která patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naše romská hudební scéna nabízí.
Bára Hrzánová je nejen vynikající herečka, ale také všestranná zpěvačka, pro kterou jsou romské písně srdeční záležitostí. Pro publikum není tato její poloha zcela známá, o to však zajímavější. Kapela Bachtale Apsa patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naše romská hudební scéna nabízí. Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba leadera kapely Mária Biháriho a dalších členů kapely. Ve skladbách se prolínají romské melodie a rytmy s latinskoamerickou hudbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Mário Bihári a jeho kolegové z kapely Bachtale Apsa tvoří s Bárou skvěle tepající celek, ze kterého se bez okolků valí pozitivní energie. Jak se praví v písni „E mašina imar džal“: tenhle vláček prostě jede a sluníčko svítí…

Bára Hrzánová – zpěv
Mário Bihári – akordeon, zpěv
Petr Horváth – kytara, zpěv
Adam Pospíšil – housle, baskytara
Nicholas Roy Arthofer – trumpeta
Radek Sivák – perkuse

Předprodej na Informačním centru a online na sms ticketu. Cena v předprodeji 200,-, Novoměstská karta 160,-, cena na místě 250,-.

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení
Daniel Šimek
608617234

Zveřejnil/a 13. červen 2022
v 17:08 hod. Veronika Teplá
 
 
 
Dotazník