Vypsaná fiXa

Rubriky: Kulturní dům
Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

Vypsaná fiXa je pardubická skupina mající základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny …

Vypsaná fiXa

Vypsaná fiXa je pardubická skupina mající základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Michal Mareda.

Skupina vznikla v roce 1994.

V roce 2021 skupinu opustil jeden ze zakládajících členů baskytarista Daniel Oravec alias Mejn. Vypsaná fiXa nyní hraje v sestavě:

Michal Mareda (Márdi) – zpěv, kytara
Milan Kukulský (Mejla) – kytara
Kryštof Mašek – baskytara
Petr Martínek (Pítrs) – bicí
Vznik názvu skupiny popsal frontman Márdi tak, že se svým bratrem jednou nahrál na magnetofon šest písniček a vytvořil na to obal s nápisem „Vypsaná fixa“. Po několika letech chtěl s nynějším bubeníkem skupiny Pítrsem udělat nějaký prázdninový projekt. Když přišlo na jméno kapely, vzpomněl si právě na název Vypsaná fixa.

Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce.

Cena v předprodeji 350 Kč (280 Kč s Novoměstskou kartou). Vstupenky si můžete koupit na Informačním centru (Vratislavovo náměstí 114, Nové Město na Moravě) nebo přes sms ticket.

Cena na místě 400 Kč.